Mutfak Dekorasyonu Fikirleri ve Modelleri 2024

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu Modelleri

Mutfak dekorasyonu hem şık hem de konforlu bir alan yaratmak açısından çok önemlidir. Dekorasyonda verilen fikirleri göz önünde bulundurarak dekore ettiğiniz mutfak son derece avantajlı şeklide kullanılacak. Dekorasyonda yapmanız gereken; ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurup alanın boyutuna göre dekore etmektir. Mutfak dekorasyonu için çok farklı fikirlerimiz var.

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

İlk olarak mutfak dekorasyonu fikirleri için mutfağınızın nasıl bir şekli olduğu ve ne kadar bir alan oluğu ile ilgileniyoruz. Dekorasyonda tam manasıyla doğru şekilde hareket etmek alanı kontrol etmek ile olur. Siz de mutfağınızı nasıl kullanmak istediğinizi, evin diğer alanlarını da göz önünde bulundurarak belirleyin. Açık olan mutfaklar, kapalı olan, balkonlu olan mutfaklar gibi seçenekler üzerinden hareket ederek dekore etmelisiniz. İşte sizin için birkaç mutfak modelli önerisi…

Mutfak Dekorasyonu

Amerikan Mutfak Modelleri

Son dönemlerde en çok tercih edilen, evlere rahatlığı getirmek. Fresh bir alan yaratmak açısından Amerikan mutfak masası modelleri göze çarpıyor. Bu sayede evin mutfağının bir oda ile birleştirilmesi sağlanarak, daha kullanışlı bir hale getiriliyor. Eve gelen misafirleriniz bir yerde otururken, siz de onlardan kopmadan onlarla birlikte hareket etme şansı buluyorsunuz. Bu mutfak modellerinin en çok tercih edilmesinde, evlerin küçük olması da yatıyor. Daha rahat bir alan yaratmak için mutfağın evin dışında olan görüntüsünden uzaklaşarak bir arada bir görüntü elde ediliyor.

Amerikan mutfakta fikir ve önerilerimiz;

 • Kullanılan havalandırma sisteminin güçlü olması
 • Mutfak eşyalarının saklanacağı dolapların yeterli olması
 • Mutfakta herhangi bir şekilde dışarıdan dağınık gözükecek dekoratiflerden uzak kalınması
 • Evin odası ile renk uyumunun yakalanması

Amerikan Mutfak Bar Bankosu

Amerikan mutfak bar masası ve bankosu mutfağınızı daha da modernleştirmek açısından ilk akla gelenler arasında. Bizim de fikrimiz, eğer daha dalaş bir mutfak istiyorsanız bir bar bankosu ile modernliği yakalamanız. Elbette bunun dışında diğer dekorasyon ürünleri de önemli. Ancak dilerseniz daha şık bir görüntü yaratmak ve aynı zamanda işlevselliği de sağlamak açısından tercih edilmesi önerilir.

Açık mutfak dekorasyon fikirleri

Mutfakların bir oda ile birleşmesi, son dönemde epey yaygınlaştı. Özellikle küçük olan mutfakların açılması, diğer oda ile birleştirilerek daha geniş ve ferah bir alan yaratılması içindir. Bu durumda mutfak için seçilen havalandırma ve diğer eşyalar, rahatsızlık vermeyecek ölçüde olmalıdır. Açık mutfaklarda aynı zamanda kullanılan eşyaların da dolapların dışında olduğu görülür. Açık mutfak fikirleri son dönemde işlevselliği tam olarak sağlamak için bardak ve diğer en çok kullanılan eşyaların pratik şekilde sergilendiği bir alan demektir. Bunu uygulamanız halinde mutfağınız çok daha kullanışlı ve pratik bir hal almaktadır. Tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz.

  Klasik Mutfak Dekorasyonu Sevenlere 15 Öneri

Açık mutfak salon modelleri;

Açık mutfaklarda tercih edilen objeler, genel olarak ilk aşamada en çok kullanılan mutfak eşyaları oluyor. Elinizin altında olacak bardak ve diğer mutfak eşyaları mutfağın son derece rahat şekilde kullanımını sağlıyor. Bu sayede açık mutfaklar daha pratik bir görsele sahip oluyor.

Renk seçimi konusunda daha açık renkler tercih ediliyor. Mutfağın aydınlık olmasını sağlayacak şekilde, eşyaların ve diğer ana renklerin – duvar – zemin renklerinin açık renk olması ile evin son derece ferah gözükmesi de sağlanıyor. Mutfak dekorasyonu için son dönem modasının olmazsa olmazının açık mutfaklar olduğunu söyleyebiliriz.

Koçtaş Hazır Mutfak

Mutfak dolapları, mutfak tezgahı gibi yenilemelerinizi pratik şekilde Koçtaş hazır mutfak ile yapabilirsiniz. Pratik çözümlemelerin dışında, mutfak ihtiyaçlarının tamamını karşılayacağınız marka, mutfak dolabı – tezgah ve diğer alanların tamamında hizmet veriyor. Ürünlerin kalitesine, renk ve malzemesine bakarak hareket etmeniz önerilir. Bu sayede sorun yaşamadan mutfak dekorasyonu için tamamen dilediğiniz gibi hareket etmiş olursunuz. Özel dekorasyon ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Country Mutfak Masası

Son dönemin modası olan Country mutfak masası, aslında modern tasarımların bir araya gelmesi ile oluşturuluyor. Soft renkler hayal ederek, tam olarak mutfağın şık ve güzel gözükmesi de sağlanıyor. Tam anlamıyla dekorasyonda country seçimi, mutfağın şık gözükmesini de destekler. Yani hem şık bir mutfak hem de kullanışlı bir mutfak için tercih edilebilir.

Modern dekorasyon ve soft renkler için tercih edilebilir

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri ve Modelleri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri ve Modelleri

Mutfak Dekorasyonları

Peki, örnek mutfak dekorasyonları neler? Çok farklı tasarımlar ile öncesi – sonrası görselleri sunularak aslında dekorasyonun ne kadar önemli olduğu vurgulanıyor. Çünkü mutfakta yapılan küçücük bir değişiklik dahi, bambaşka bir ortam demek. Bunun için önerilen özel dekorasyonları uygulayarak mutfağınızın şık görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Küçük mutfaklarda gözlerinize inanamayacağınız dekorasyonlar

Mutfaklarda yapılan dekorasyon uygulamaları ile mutfak masası pratik bir çözümleme ile yer alıyor. Ayrıca tezgah, mutfak dolapları da ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde dekore ediliyor. Hem işlevsel hem de şık bir mutfak olduğunda ise son derece hoşunuza gidecek bir görsel ortaya çıkıyor.

Kare mutfaklarda dekorasyon önerileri

Mutfağınız kare olduğunda, kare ve büyük mutfaklar için mutfağı biraz daha pratik hale getirmek için ortaya tezgah dekore edilir. Bu sayede hem tezgah ihtiyacının tam anlamıyla karşılanması hem de eşsiz bir dekorasyon yapılması söz konusu olur. Tamamen renk ve diğer dekoratif seçimlerle dekorasyon tamamlanır.

Modern mutfak tasarımları

Mutfağınızın modern görünümü sizin elinizde. Nasıl mı? Modern mutfak tasarımları ile mutfağınıza küçük bir dokunuş yapabilirsiniz. Tüm bu dokunuşlar, artık mutfağın son derece kullanışlı olmasını sağlamak dışında, son derece şık bir görsel oluşturmaya da yetecek. Özel tasarımları inceleyerek siz de mutfağınız için bambaşka bir dokunuş yapabilirsiniz.

  Country Mutfak Dekorasyonu için 8 Temel Fikir Önerisi

Özel tasarım mutfak masası: İlk akla gelen mutfak masaları oluyor. Özel tasarım mutfak masaları, mutfaklara farklı bir hava katıyor. Dar olan mutfaklar için mutfak tasarımında duvarla bütünleşen sadece ihtiyaç duyulduğunda masa olan tasarımlar var. Bunları mutlaka dar olan alanlarda değerlendirilebilir. Ayrıca U şeklinde olan masalar da sık sık tercih edilen masalar arasında.

Özel tasarım mutfak tezgahı: Mutfak tezgahlarının daha kullanışlı hale gelmesini sağlamak açısından özel tasarım mutfak tezgahları yapılır tezgahların orda bölmede olması, lavabo ile daha işlevsel hale getirilmesi gibi pek çok seçenek olur. Bunları değerlendirmeniz halinde pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Seçim tamamen sizin.

Modern mutfak perdeleri

Peki, modern mutfak perdeleri seçiminiz nasıl olacak? Mutfak perde modellerinin kir tutmayan özelliğinin olması, evin durumuna göre daha koruyucu olması gibi pek çok husus olabilir. Ayrıca yanmayan kumaştan yapılan mutfak perdeleri de son dönemde güvenlik açısından sıkça tercih edilmekte. Siz dekorasyon için özelliklerin dışında; renk, desen, doku düşünüyor olacaksınız. Bunlar için tamamen mutfak dolapları, zemini ile uyumlu olan perdeler seçmek öneriliyor. Bu sayede mutfağın karanlık olmaması, daha modern ve şık gözükmesi de mümkün oluyor.

Mutfak perdesi seçiminde dikkat etmeniz gereken camlara uygun bir seçim yapmaktır. Çok geniş olmayan mutfak camları için kruvaze kullanımı önerilmez. Daha çok pratik olması için store tercih edilebilir. Ancak bunun dışında tamamen pratik kullanımınız açısından kısa olan manuel perdeler de seçilebilir. Renk ve desen uyumunu göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz.

 • Zebra Perde: Perdelerde en çok tercih edilen desenlerden biri zebra oluyor. Olmazsa olmaz bir model olduğunu söylemek mümkün. Siz de dilerseniz zebra modelleri tercih edebilirsiniz. Geniş mutfaklar, aydınlık olan mutfaklar için öneriyoruz.
 • Store Perde: Perde seçiminizde bir diğer tercih store olabilir. Daha pratik bir çözüm sağlıyor olduğundan akla gelenler arasında. Pratik kullanımı olması, aynı zamanda minik camlar için ilk akla gelen modern bir perde seçimi olması önemlidir.Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolap Modelleri

Mutfak dekorasyonu için olmazsa olmazlar arasında dolaplar var. Boyutları nasıl olmalı? Hangi malzemeden yapılmalı? Hangi renk olmalı ve çok daha fazlası… Tamamen doğru bir dolap seçimi için bu soruların yanıtlanması gerekiyor. Sizin için eşsiz bir mutfak dekorasyonunun dışında, olması gereken pratik ve işlevsel bir mutfak dekorasyonu yapabiliyor olmaktır. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde sorun yaşamadan mutfak dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Mutfak dolap seçiminde dikkat etmeniz gerekenler;

 • Dolapların ihtiyaçlarınız için yeterli olması.
 • Mutfak dolap boyutlarının mutfak eşyaları ile uyumlu olması.
 • Kullanacak olan kişinin rahat edeceği boyutta olması.
 • Kaliteli malzeme seçimi.
 • Mutfak renginin mutfak dekorasyon renkleri ile uyumlu olması.
  En Çok Beğenilen Mutfak Dekorasyon Tarzları (2024)

Mutfak Halısı Modelleri

Mutfakta kullanılacak olan halının en önemli özelliği kolay yıkanabiliyor ve kir tutmuyor olmasıdır. Mutfak halısı daha çok pratik kullanımı olan ince halılardan tercih edilmelidir. Sizin için işinizi kolaylaştıracak ve kir tutmayan bir halı öneriyoruz. Mutfak halılarında aynı zamanda önemli olan yanmayan halıları tercih etmek. Yanmaz kumaştan yapılan halılar ile mutfakta güvenlik de sağlanmış olur. Hem şık hem de modern bir dekorasyon için halı seçimi önemlidir. Renk konusunda ise genel mutfak dekorasyon renklerine uyumlu olan renkler ile hareket etmeniz önerilir.

Mutfak Tezgahı Modelleri

Mutfak tezgahlarında farklı malzemeler kullanılabilir. İlk olarak ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurup boyut ve alan seçimini yapın. Ardından sizin için yeterli olan özelliklerin bulunduğu bir tezgah seçin. Tezgah renginin mutfak dolapları ve fayanslar ile uyumu önemlidir. Modern mutfak dekorasyonlarında mutfak tezgahı için soft renkler tercih ediliyor. Son dönemde sık sık siyah tezgahlar da karşımıza çıkıyor. Bunları göz önünde bulundurup seçiminizi dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Mutfak Tezgah Arası Cam

Mutfaklarda farklı bir dekorasyon yaratmak için mutfak tezgah arası cam tercih edilen bir seçenek. Eğer mutfağınızın kullanılmasında, pratikliği ön görerek hareket etmek isterseniz tercih edebilirsiniz. Ayrıca önemli olan camın kullanımının da temizlenmesi kolay seçilmesi. Bu sayede sorun yaşamadan tercih ettiğiniz bir malzemeyi kullanmış olacaksınız. Modern bir dekorasyon için öneriliyor. Mutfak boyutunu ve diğer kullanılan dekorasyon ürünlerinin de uyumlu olmasını göz önünde bulundurun.

Ankastre Mutfak Modelleri

Mutfaklarda alandan tasarruf ve alanın düzenli olması, ankastre mutfak ile oluyor. Buzdolabı, fırın, bulaşık makinesi gibi eşyaların kullanımını çok daha düzenli hale getirir. Kullanılan eşyaların tek model olması, mutfak içinde çok iyi dekore edilmiş olması önemlidir. Bunun için ankastre seçiminizin çok iyi yapılması gerekiyor. Renk ve boyut konusundan emin olarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Mutfak Avizeleri

Mutfakta aydınlatma önemlidir. Karanlığı önlemesinin yanı sıra mutfak avize modelleri seçimi için mutfakla uyum yakalanmalıdır. Bu durumda seçim aşamasında kolay temizlenen ve kir tutmayan mutfak avize modelleri tercih etmeniz önerilir. Pratik kullanımı olan çok sayıda avize, mutfak için avantajlı olacaktır.

Mutfak İçin Dekoratif Aksesuarlar

Son dokunuş her şeyden önemli. Sevdiğiniz objeleri mutfakta kullanmaktan çekinmeyin. Evinizin en lezzetli köşesinde mutfak için dekoratif aksesuarlar yerleştirin. Biblolar, fotoğraflar, buzdolabı süsleri mutlaka olması gerekenler arasında. Doğru renk ve boyut seçimi ile dekoratif ürünler mutfağınıza renk katacak.

error: Seni gidi yaramaz seniii :)