Salon Dekorasyonu Önerileri ve Fikirleri 2024

Salon Dekorasyonu Önerileri ve Fikirleri

Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonu için önerimiz nedir? Salon dekorasyonunda renk seçiminden, seçmiş olduğunuz dekoratif ürünlere kadar her detay çok önemlidir. Salonda bir bütünlük yakalamak, şıklığı yorucu bir dekorasyon ile sağlamadan sade ve güzel bir görünüm elde etmek önemlidir. Günün yorgunluğunu alacak salonunuzda sizi mutlu edecek küçük detaylar, orada geçirdiğiniz zamanda enerjinizi arttıracak. Tüm bu etkiler için iyi bir dekorasyon yapmanız gerekiyor. Siz de dekorasyon önerilerimize göre hareket ederek, salonunuzdaki son dokunuşları tamamlayın. Salon dekorasyonu için sunulacak olan seçenekleri değerlendirip siz de dekorasyonu tamamlayın.

  • Gri salon dekorasyonu: İlk olarak salon dekorasyonunda olmazsa olmaz renkler arasında. Asaletin simgesi olan gri, salon dekorasyonunda oturma gruplarda tercih edilebiliyor. Ayrıca gri detayları olarak TV üniteleri de en çok tercih edilen eşyalar arasında. Peki, sizin için doğru renk gri mi? Eğer salonunuz çok darsa, gri renk kullanmanızı önermiyoruz. Ancak farklı küçük dekoratif ürünlerde gri rengini kullanarak gözünüze hoş gelecek şekilde bir dekorasyon yapabilirsiniz.
  • Siyah salon dekorasyonu: Siyah renginin kullanıldığı salon dekorasyonu son dönemde en çok karşılaştıklarınız arasında olabilir. Peki, hangi salonlar için siyah renk kullanımı uygundur? İlk olarak kare biçiminde ve küçük olan salonlar için önerilmez. Dikdörtgene yakın ya da köşeli olan, giriş kısmı ayrı olan gibi daha büyük salonlarda siyah renginin kullanımı uygun olacaktır. Bu durumda daha ferah ve klas bir salon dekorasyonu yapmış olacaksınız.
  • Beyaz salon dekorasyonu: Salon dekorasyonunda sadelikten yana olanlar için ise ilk akla gelen beyaz salondur. Beyaz renginde olan salon dekorasyonlarında, kullanılan oturma gruplarında vişne çürüğü ya da bordo berjer tercihi odaya renk katmak açısından iyi bir seçim olacaktır. Ancak bunun dışında dekorasyonda kullanılacak olan farklı renkler ile odadaki beyazlığın kırılması önerilir. Dar olan salonlarda da en çok tercih edilen renkler arasındadır.
  • Popüler salon dekorasyonu renkleri: En popüler salon dekorasyon renkleri arasında gri – siyah ve beyaz var. Bu şeklide açık renkler ile dekore edilen salonlarda, önemli olan salonda farklı renklerin de kullanılması. Çünkü farklı renkler ile bir araya getirilen açık renkler, renk katacaktır. Sevdiğiniz renkleri bir arada kullanarak eşsiz bir dekorasyon yapabilirsiniz.

    Salon Dekorasyonu Önerileri ve Fikirleri

Büyük Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonları, büyük olan salonlar için de yapılabilir. Büyük salon dekorasyonu dendiğinde, aslında son derece keyifli şekilde yapılacak olan dekorasyonlara akıllara geliyor. Nasıl mı? Bunun için salonun şeklinden başlamak gerek. Kare, dikdörtgen ya da yuvarlak bir salonu mu dekore edeceksiniz? Dekorasyon öncesinde alacağınız eşyaların mutlaka salon tipine uygun olması gerekiyor.

80 metre salon dekorasyonu;

Son derece geniş bir alanı dekore etmeniz için ilk olarak bölme tekniği kullanmanız önerilir. Yemek alanı ile TV alanını ayırmanız halinde, daha cool bir dekorasyon ortaya çıkar. Ayrıca kullanışlı olur. Bunu bir masa ile yapabilirsiniz. Ardından oturma grubu seçimi yapılır. Dilerseniz koyu renkler kullanabilirsiniz. Ayrıca duvarlarda çerçeve kullanarak modern bir görünüm sağlamanız da mümkün. Geniş olan salonlarda işlevselliği sağlamak, karışıklık yaratmadan olduğu süre son derece memnun edici sonuç verecektir.

Ferah Salon Dekorasyonu

Ferah salon dekorasyonu nasıl olur? İlk olarak dekorasyonda önemli olan, rahat hareket edilecek ve konforlu bir alan yaratmaktır. Bunun için önerimiz salonda kullanılacak olan eşyaların çok boğucu olmamasıdır. Tamamen oda büyüklüğüne, ihtiyaç duyulan eşyalara ve sevilen renklere göre hareket edilen salonda memnun olacağınız bir görüntü yaratmak mümkün.

Fazla eşyalardan kaçınarak işlevsel ürünleri ön plana çıkarın.

Ferah olması için önerimiz, mutlaka eşyaların işlevselliğidir. Bunun için özel tasarım olan dolap ya da masalar, kullanılacak olan oturma grupları tercih etmek en avantajlısı olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak ferah bir salon dekorasyonu yapmanız mümkün.

Salon Duvar Dekorasyonu

Salonlarda en çok dikkat çeken alanlardan biri de duvarlar. Duvarları nasıl kullandığınız son derece önemlidir. Salon duvar dekorasyonu için mutlaka farklı seçenekleri değerlendirip salonda şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Küçük olan salonlar için önerimiz, salon duvarlarında mutlaka ayna kullanmaları. Ayna kullanarak salonun çok daha geniş gözükmesi sağlanabilir.

Salon duvar kağıdı;

Salonlarda aynı zamanda duvar kağıdı ile renklendirme yapılabilir. Renklendirme sadece bir duvarda olabilir. Burada tasarımlar ya da geometrik şekillere yer vererek salonun çok daha güzel bir dekorasyonu olması sağlanabilir.

Çerçeve;

Toplu olarak bir çerçeve görüntü yaratmak mümkün. Bu durumda direkt olarak yapılması gereken, çerçeveleri kullanarak salonun şık bir hale getirilmesini sağlamak. Direkt olarak 10’lu 20’li olan çerçeveler ile salon boyutuna uygun şekilde bir dekorasyon yapmak mümkündür.

Salon Dekorasyon Ürünleri

Salonun olmazsa olmazları neler? Salon dekorasyon ürünleri ile siz de hemen salonunuzda son dokunuşu yapın. Aynalar, biblolar salonda en çok kullanılanlar arasında. Seçmiş olduğunuz küçük aksesuarlar salonunuza bambaşka bir hava katacaktır.

  • Salon duvar saati: Salonda olması gerekenlerden biri duvar saati. Duvar saatinin boyutunun salona uygun olması, duvar rengi ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz önerilir.
  • Salon halısı: Halı seçiminizi salonda zemini tamamen kaplamayacak şeklide seçmeniz gerekiyor. Açık renkler tercih etmenin dışında, zemin ile zıt renkler seçerek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.
  • Salon perdesi: Perde seçiminiz için ise yapılması gereken, salona uygun modelde olmasıdır. Klasik bir dekorasyon yaptıysanız tül perde seçebilirsiniz. Spor olan dekorasyonlar için ise öneri mutlaka store perde kullanılmasıdır.
  • Salon dekorasyonu biblo: Büyük biblolar son dönemin en çok tercih edilen salon dekorasyonu. Klasik bir görüntünün dışına çıkmak, modern dekorasyon yapmak açısından son derece önemlidir. Seçim sizin.

Salon Tv Ünitesi Dekorasyon

Salonda kullanılacak olan Tv ünitesi nasıl olmalı? Salon tv ünitesi dekorasyon için uyumlu olacak şekilde seçilmelidir. Artık duvara monte edilen Tv’ler olduğundan, mutlaka daha spor bir ünite seçilmelidir. Kitaplıklar ile işlevselliğin sağlandığı üniteler son derece kullanışlıdır. Bunun dışında Tv ünitesi seçiminizde koyu renkler ya da açık renkler tercih etmek salonun tamamen genel havasına bağlıdır. Bunu göz önünde bulundurarak pratik bir seçim de yapabilirsiniz. Tv ünitesi için kitaplık olan, rafları olan modeller kullanışlı olduğundan mutlaka önerilenler arasında yer almaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak siz de seçiminizi bu yönde yapabilirsiniz.

Modern Salon Duvar Dekorasyonu

Salon dekorasyonuna modernliği nasıl taşırsınız? Modern bir salon dekorasyonunun olması için mutlaka yapmanız gereken, objeler ile desteklemek. Klasik mobilyaların dışına çıkmanın ötesinde, kullanılan şık dekorasyon ürünleri modern salon duvar dekorasyonu ortaya çıkarmayı sağlayacaktır. Bunun duvar kağıdı yerine, özel tasarım duvar kağıt modellerini tercih edin. Tek bir duvarda olmasını sağlayın ve dikkat çekici bir şekilde uygulayın. Duvarlarda kullanılacak eşsiz tablolar da modern bir dekorasyon için önemlidir. Salon dekorasyonu fikirlerimizi uygulayarak iyi bir sonuç alabilirsiniz.

  Salonda Ayna Nereye Asılmalı?
error: Seni gidi yaramaz seniii :)